Ideālā diena #Meistarklase
1) Izveidojam ideālās dienas saturu uz lapas rakstiski. Sākot no pamošanās brīža (kā un kur mostamies), rīta rutīnas (brokastis, vingrošana, ģērbšanās - kas nu katram svarīgs), došanās uz darbu, kā visam jānotiek darbā, ēšanas plāns, pēc darba aktivitātes, iepirkšanās un t.l.. Šai sarakstā ir jābūt visam, kam un kā jānotiek, ja darba diena ir ideāla. Mēs varam to izveidot, piemēram, lejuplādējot un papildinot šo formu idealas_darba_dienas_saturs.docx
2) Tad ieplānojam visu saturu plānotājā dienu iepriekš, piemēram, šajā formā dienas_plans.docx, SVARĪGI, lai lapas būtu jums līdzi darbā, lai jūs varētu veikt pierakstus par saviem novērojumiem jebkurā dienas brīdī, kad atceraties par uzdevumu. Uzdevums ir jāveic vienas dienas laikā.
3) Dzīvojiet darba dienu, kā parasti un laiku pa laikam ieskatāties ideālās dienas plānā, sekojot tam kas notiek un kā notiek. Ja darbības sakrīt, piemēram, ideālajā dienas plānā ir rakstīts, ka jūs ceļaties 6:30 un jūs to darāt arī parasti, piefiksējiet, kas jums palīdz celties laicīgi (ieradums, laikā aizgājāt gulēt, modinātājs). Ja ir atšķirība, fiksējiet iemeslu. Piemēram, gribēju celties 6:30, bet piecēlos 8:00, jo aizgāju vēlu gulēt, man nav vajadzības celties 6:30, aizmirsu uzlādēt telefonu.
Dienas laikā fiksējiet pēc iespējas katru darbību un iemeslus īsi un konkrēti - kāpēc jau notiek un kāpēc nenotiek. Jums nav jāvērtē sevi (pareizi daru vai nepareizi, labi vai slikti, nē!). Šī uzdevuma izpildes laikā ar vēsu prātu jāfiksē notikumus un apstākļus (iemeslus).
4) Labajā dienas plānā ailītē jums parādīsies tās lietas, kuras jums palīdz, kas ir jūsu stiprās puses, un lietas, kuras vajag apgūt, lai jūsu darba diena būtu ideāla. Tas, kas kā traucēklis parādās visbiežāk (piemēram, slinkums vai līdzekļu trūkums) arī ir tās lietas, kuras jāiemācās mainīt. Tad jau var meklēt veidu, kā to izdarīt: lasīt grāmatas par tēmu, atnākt pie manis uz konsultāciju, piesakoties pa tālruni 26460288 vai apmeklējot kursus, piemēram par to, kā dzīvot labklājīgi.
Protams, ka līdzīgi jūs varat pastrādāt ar jebkuru dienu - brīvdienu, svētku dienu vai atvaļinājumu. Esmu pārliecinātā, ka katrā cilvēkā ir pietiekami resursu, lai katru dzīves dienu padarīt patīkāmāku.
Izmantojot šo metodi savos pasākumos, privātā darbā, publiski, rakstiski, lūdzu dot atsauci uz autoru - Jeva Karabeško :)